Воскресенье, 2018-11-18, 15:04
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Инвестиции в другие города Украины » Инвестиции в города Украины: опыт » Запорожская область
Запорожская область
ДирижерДата: Суббота, 2008-02-23, 12:02 | Сообщение # 1
Группа: Удаленные

Иностранцы инвестируют экономику Запорожья
27.05.2002, 16:36

В первом квартале 2002 года в экономику Запорожской области поступило $3,7 млн. прямых иностранных инвестиций.

По информации Запорожской облгосадминистрации, в основном инвестиции направлялись в отрасли пищевой, добывающей промышленности, металлургический комплекс, оптовую и розничную торговлю. Общий объем прямых иностранных инвестиций на 1 апреля составил около $309,9 млн.

По объему прямых иностранных инвестиций Запорожская область занимает 4 место среди регионов Украины (после Киева, Киевской и Днепропетровской областей). Их удельный вес в экономику Запорожской области составляет 6,8% от общего объема прямых иностранных инвестиций, вложенных в экономику Украины. Объем прямых иностранных инвестиций в расчете на душу населения составляет $157,8, что значительно превышает среднеукраинский уровень - $93, сообщает "proUA".

 
ДирижерДата: Вторник, 2008-07-29, 12:38 | Сообщение # 2
Группа: Удаленные

Голова Запорізької обласної державної адміністрації
Євген ЧЕРВОНЕНКО:

«ЗАПОРІЗЬКИЙ КРАЙ –
ІНВЕСТИЦІЙНО ПРИВАБЛИВА ТЕРИТОРІЯ»


– Запорізька область належить до найбільш розвинених індустріально-аграрних регіонів України. Які основні завдання соціально-економічного розвитку довелося вирішувати в минулому році?
– Головне – поліпшення якості життя мешканців області на основі стійкого економічного зростання. Переконливим свідченням результатів цієї роботи є лідируючі позиції регіону у розвитку реального сектору економіки.
Так, приріст обсягу промислового виробництва за 10 місяців 2007 року (19%) у 1,7 раза перевищив відповідний показник по Україні (11%) і, таким чином, область суттєво випереджає усі індустріальні регіони країни.
Найбільший приріст забезпечено у машинобудуванні (53,1%), металургійному комплексі (8,4%), електроенергетиці (7%) та харчовій промисловості (9,5%).
У агропромисловому комплексі за обсягом виробництва зернових культур область входить до першої десятки регіонів, а за урожаєм соняшнику є одним із лідерів.
Винятково важливу роль у розвитку економіки регіону відіграло відновлення інвестиційного фактору економічного зростання. Обсяг інвестицій в основний капітал за 9 місяців 2007 року порівняно з відповідним періодом 2006 року зріс на 26,2%, у житлове будівництво – на 48,9%.
Чимало зроблено для виконання програми спорудження об’єктів соціальної інфраструктури за рахунок субвенцій із державного бюджету. Введено в дію 86,3 км магістральних газопроводів та газових мереж у сільських районах, 2,79 км водопровідних мереж, збільшено потужність об’єктів теплопостачання та водовідведення; здано в експлуатацію 136,3 тис. м2 загальної площі житла.
Обсяг внутрішньої торгівлі за 10 місяців 2007 року зріс на 31,1%, що є важливим індикатором зростання доходів жителів регіону. За рівнем середньомісячної заробітної плати область стабільно посідає 4-те місце в Україні – за 10 місяців 2007 року вона становила 1351,8 грн. Протягом цього ж періоду створено 37 тис. нових робочих місць (97,3% річного завдання). Це сприяло підвищенню рівня зайнятості, скороченню на 26,3% чисельності безробітних громадян.
Завданням номер один для економіки області є зниження витрат енергоємних підприємств. Розпочато практичну роботу із запровадження енергозберігаючих технологій, скорочення надмірної енергоємності виробництва та побутової сфери. Рішенням обласної ради затверджено Комплексну програму ефективного використання енергетичних ресурсів на 2007–2010 роки, реалізація заходів якої вже сприяє заощадженню значних обсягів енергоресурсів.
Ми давно відстоюємо запровадження додаткового «нульового» класу енергоспоживання для енергоємних підприємств. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів неодноразово розглядався, але, на жаль, так і не був прийнятий. А це – питання конкурентоспроможності підприємств, а часом і їх виживання. Вважаємо, що для області, яка виробляє майже третину всієї електроенергії України, впровадження «нульового» класу, а також диференційованих тарифів для інших споживачів має бути вирішено.
Серед пріоритетних напрямків розвитку області і забезпечення якості та доступності медичної допомоги. У цьому році в рамках державних цільових програм нам вдалося зробити ряд вагомих кроків. Як результат, зросли показники забезпеченості населення амбулаторно-поліклінічною допомогою та кількості відвідувань медичних закладів, що є свідченням підвищення доступності медичної допомоги, в першу чергу, у сільській місцевості. Зросла якість профілактичних оглядів населення на всіх рівнях медичної допомоги.
– На якому рівні зовнішньоекономічна діяльність регіону? Чи позитивне сальдо зовнішньої торгівлі?
– Важливим фактором економічного зростання є значна активізація зовнішньоекономічної діяльності – на експорт постачається майже 40% загального обсягу промислової продукції. В цілому за обсягами експорту та імпорту товарів область посідає 4-те місце в Україні. Зовнішньоторговельний оборот у січні–вересні 2007 року становив 5313,1 млн. дол. США (майже 7% товарообігу України) і збільшився порівняно з відповідним періодом 2006 року на 45,4%, у тому числі експортні поставки – на 37,7%, імпортні – на 57,2 %. Незважаючи на більш високі темпи зростання імпорту порівняно з експортом, в області зберігається позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами (801,2 млн. дол. США за 9 місяців 2007 року).
Товарна номенклатура експорту динамічно змінюється в бік збільшення частки наукомісткої та високотехнологічної продукції високого ступеня переробки, що веде до географічної диверсифікації зовнішньої торгівлі.
Зовнішньоторговельні взаємовідносини підтримуються з партнерами 134 країн світу. Більше половини експорту запорізької продукції постачається до країн СНД, майже 40% – до країн Європи та Азії. Серед найбільш активних споживачів наших товарів – Російська Федерація (43% загального обсягу експорту), Туреччина (11%), Німеччина (понад 5%), Білорусь, Польща, Казахстан, Італія. З країн-імпортерів найбільша питома вага поставок припадає на Російську Федерацію (24,6%), Польщу (17,1%), Республіку Корея (16,2%), Китай (10%), Німеччину (7,3%).
– В Інтернеті існує інвестиційний сайт «Запорізька область – регіон можливостей». У яких галузях економіки інвестиції вже працюють (національні та іноземні)? Які пропозиції є в інвестиційному портфелі області?
– Іноземні інвестиції працюють практично в усіх сферах економіки. Капітал нерезидентів, в основному, зосередився у галузях, які забезпечують його швидкий оборот і достатньо високі прибутки. Це – машинобудування (31,1% загального обсягу залученого в економіку регіону капіталу), металургія (24%), харчова та хімічна промисловість (21% і 1,5%).
В області понад 280 підприємств працюють із іноземним капіталом. Серед них найбільш активно – ЗАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», ВАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Славутич», ДП «Імідж Холдинг АпС» та інші.
У структурі загального обсягу прямих іноземних інвестицій лідирують Кіпр (31%) і Республіка Корея (22%), значно зросла частка Швеції (понад 15%), Сполученого Королівства (7%).
В інвестиційному портфелі області домінують інвестпроекти у машинобудівній, металургійній та сільськогосподарській сферах.
– Згідно зі стратегією залучення інвестицій в економіку регіону на 2007–2010 роки заплановано довести загальний обсяг прямих іноземних інвестицій до 667,5 млн. доларів. Які попередні підсумки?
– Запорізька область – серед лідерів по залученню прямих іноземних інвестицій. В економіці області працює 2,8% вкладеного в Україну прямого іноземного капіталу. Запланований показник на 2007 рік (667,5 млн. дол. США) перевищено протягом 9 місяців більш ніж на 20 млн. дол. Цьому сприяли реалізація комплексу заходів щодо поліпшення інвестиційного клімату та активізація зусиль щодо залучення інвестицій.
– У загальному рейтингу регіонів за станом розвитку та підтримки малого підприємництва область із кожним роком піднімається на вищу сходинку. Завдяки чому це відбувається?
– Насамперед, завдяки поліпшенню підприємницького середовища. Рішенням обласної ради затверджено Комплексну програму розвитку малого підприємництва в Запорізькій області на 2007–2008 роки, на реалізацію якої в обласному бюджеті на 2007 рік було передбачено 800 тис. грн. Забезпечуються стабільні нормативно-правові умови для суб’єктів підприємництва, вдосконалюються регіональні механізми інвестування й фінансово-кредитної підтримки, формується регіональний ринок інформаційних, консультативних, науково-технологічних і навчальних послуг.
Для спрощення механізмів започаткування та ведення підприємницької діяльності функціонують 27 дозвільних центрів за принципом організаційної єдності та 25 реєстраційних органів на основі «єдиного вікна» із комплексним наданням державних адміністративних послуг. Як результат, за підсумками щорічної рейтингової оцінки регіонів щодо розвитку малого підприємництва та його підтримки на місцевому рівні, яку проводить Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, область у 2006 році посіла 3-тє місце (для порівняння: у 2004 році – 8-ме, у 2005 – 6-те).
– Запорізька область – потужний індустріальний комплекс. Отже, виникає чимало проблем із вирішенням питань екологічного характеру. «ДВ» вже розповідав про їх розв’язання на «Запоріжсталі». Що робиться в регіоні для захисту навколишнього природного середовища?
– Індустріальний розвиток області, в першу чергу, впливає на стан атмосферного повітря. Найбільшу кількість викидів здійснюють 14 основних підприємств: ВАТ «МК «Запоріжсталь», Запорізька теплова електростанція ВАТ «Дніпроенерго», «Запорізький завод феросплавів», «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат», «Запорізький абразивний комбінат», «Запоріжкокс», «Дніпроспецсталь», «Український графіт», «Запоріжвогнетрив» та інші.
З метою вирішення екологічних проблем облдержадміністрація постійно проводить роботу щодо залучення всіх можливих джерел фінансування природоохоронних заходів. Одним із них залишається обласний фонд охорони навколишнього природного середовища. Рішенням облради затверджено перелік заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів у 2007 році, фінансування яких здійснювалося з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Протягом січня–жовтня виділено майже 9 млн. грн. У минулому році на розширення та реконструкцію очисних споруд і мереж каналізації передбачалось залучити майже 10 млн. грн. субвенції з державного бюджету, із яких протягом січня–вересня профінансовано 4,3 млн. грн.
– Як можна оцінити роль Запорізької торгово-промислової палати у вирішенні проблем регіону?
– Досить сказати, що президент ЗТТП Володимир Шамілов очолює постійну комісію з питань економіки, промислової політики та інвестицій обласної ради і, таким чином, бере безпосередню участь у визначенні пріоритетів соціально-економічного розвитку області та забезпеченні їх реалізації.
Значною мірою розвитку економіки сприяє інтенсивна виставкова діяльність Запорізької ТПП, яка є членом Виставкової федерації України. Палата проводить близько 20 виставкових заходів на рік. Спеціалізовані виставки отримали підтримку Міністерства промислової політики України, асоціацій підприємств чорної металургії, ювелірів, ливарників України.
Особливу роль відіграє ЗТТП у підвищенні інвестиційного іміджу регіону, залученні інвестицій у регіональні проекти. У листопаді 2007 року у м. Запоріжжі на базі ЗТПП відбувся 1-й Міжнародний інвестиційний форум, у якому взяли участь інвестори з 11 регіонів України, а також із Литви, Австрії, Росії, Індонезії, Польщі, Франції, Угорщини.
– Які плани намічено на майбутнє, тим більше що у січні 2009 року область відзначатиме 70-річний ювілей?
– Наші плани незмінні – підвищення добробуту та поліпшення якості життя мешканців області на основі стійкого економічного зростання, максимального залучення резервів наповнення дохідної частини місцевих бюджетів і збільшення обсягів залучених інвестицій.
У рамках проекту партнерства Канада–Україна «Регіональне врядування та розвиток», яким Запорізька область визначена пілотною, завершується робота з підготовки проекту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2015 року з урахуванням норм і пріоритетів державної стратегії, спільних інтересів територіальних громад. До його формування залучаються депутати обласної ради, громадські організації, наукові та фінансові установи, підприємницькі структури і, головне, мешканці міста шляхом соціологічного опитування. Наші основні пріоритети: «Запорізький край – екологічно безпечний для проживання регіон», «Запорізький край – історико-культурний та курортно-туристичний центр національного та міжнародного значення», «Запорізький край – інвестиційно приваблива територія з розвинутими індустріальним та аграрним комплексами».

 
ДирижерДата: Среда, 2009-08-12, 09:37 | Сообщение # 3
Группа: Удаленные

30 июля 2009 в Запорожье открыт первый и единственный в Восточной Украине мусоросортировочный завод.
На заводе, построенном компанией "REMONDIS Запорожье", установлено немецкое оборудование, позволяющее перерабатывать 110 тысяч тонн отходов в год. Согласно технологии, на сортировочной линии из бытовых отходов отделяется вторичное сырьё: стекло, металл, бумага, пластик, полиэтилен и картонная упаковка Тетра Пак (для молока и соков). Отобранные пакеты Тетра Пак будут переработаны на картонно-бумажном заводе "КРОНЕКС-Украина" в г. Змиеве (Харьковская обл.). Для повышения эффективности внедрения экологической инициативы в Запорожье было установлено более 4000 специальных евроконтейнеров, стоимостью 2700 грн каждый. Компанией «REMONDIS Запорожье» при поддержке компании Тетра Пак для жителей Запорожья была запущена информационная кампания, рассказывающая от правил раздельного сбора отходов. А уже с сентября этого года в школах города, по специально разработанным учебникам, будут проводиться "Уроки чистоты". С 2007 года Тетра Пак Украина активно поддерживает инициативы по внедрению раздельного сбора отходов и переработке картонной упаковки. Только за 2008 год было собрано и переработано 1500 тон упаковки использованной потребителями и 100% отходов киевской фабрики Тетра Пак.
 
Форум » Инвестиции в другие города Украины » Инвестиции в города Украины: опыт » Запорожская область
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: